KONST / Litografier / Färglitografi 11154208
nr 1115 4208
Théo Tobiasse
(f. 1927)
Färglitografi, Théo Tobiasse (f. 1927), L’homme à la cruche, EA-upplaga, signerad, motivet: 55x84
Théo Tobiasse, född 1927 i Jaffa, Israel, israelisk/fransk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 19 juni 2017
kl 18:42:18
1.200 kr
Théo Tobiasse
Läs mer om Théo Tobiasse