KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12009193
nr 1200 9193
Curt Clemens
(1911-1947), Sverige
Blandteknik, Man med paraply. Signerad, daterad 1945. Motivet: 44x60 cm
Kondition: fuktskadad paspartout
Curt Clemens, född 1911 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
Utrop:
400 kr
Såld:
600 kr
måndag 27 augusti 2018
kl 20:33:47
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
200 kr
300 kr
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
Curt Clemens
Läs mer om Curt Clemens