ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14346518
*
nr 1434 6518
Spegel
+ konsol, med lös stenskiva. Höjd: 138+ 80
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 november 2021
kl 19:43:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/11 00:04:33
1
700 kr
28/11 16:55:00
2
800 kr
28/11 17:09:06
1
1.000 kr
28/11 17:10:11
2
1.000 kr
28/11 17:10:11
1
1.000 kr (Budbetjänt)
28/11 17:10:39
2
1.100 kr
29/11 19:23:49
3
1.200 kr
29/11 19:38:53
2
Vinnande bud
29/11 19:39:15
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol lös stenskiva spegel speglar
-
8049 Spegel
Gustaviansk stil, 100x46cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
11 november kl 19:02
-
8286 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 166 cm, bredd: 76 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
11 november kl 19:47
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1434 6518
Spegel
+ konsol, med lös stenskiva. Höjd: 138+ 80
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 november 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/11 00:04:33 | 1 | 700 kr |
28/11 16:55:00 | 2 | 800 kr |
28/11 17:09:06 | 1 | 1.000 kr |
28/11 17:10:11 | 2 | 1.000 kr |
28/11 17:10:11 | 1 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
28/11 17:10:39 | 2 | 1.100 kr |
29/11 19:23:49 | 3 | 1.200 kr |
29/11 19:38:53 | 2 | Vinnande bud |
29/11 19:39:15 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol lös stenskiva spegel speglar
-
8049 Spegel
Gustaviansk stil, 100x46cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
11 november kl 19:02 -
8286 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 166 cm, bredd: 76 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
11 november kl 19:47