KONST / Litografier / Litografi 8006210
*
nr 800 6210
Petter Thoen
(f. 1943), Norge
Litografi, Petter Thoen (f. 1943), E. A, signerad, motivets mått: 40x26
Petter Thoen, född 1943 i Norge, målare, grafiker och serieillustratör, bosatt och verksam i Sverige och USA.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 januari 2013
kl 17:27:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/12 13:11:49
1
150 kr
19/12 16:10:36
2
150 kr
21/12 14:16:19
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Petter Thoen
Petter Thoen, född 1943 i Norge, målare, grafiker och serieillustratör, bosatt och verksam i Sverige och USA.
Läs mer om Petter Thoen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier petter thoen
-
6379 " digital måln..
Margareta Ternström (f. 1933), Sverige. "From Blac..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:05
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:47
*
Petter Thoen
Petter Thoen, född 1943 i Norge, målare, grafiker och serieillustratör, bosatt och verksam i Sverige och USA.
Läs mer om Petter Thoen
nr 800 6210
Petter Thoen
(f. 1943), Norge
Litografi, Petter Thoen (f. 1943), E. A, signerad, motivets mått: 40x26
Petter Thoen, född 1943 i Norge, målare, grafiker och serieillustratör, bosatt och verksam i Sverige och USA.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 januari 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/12 13:11:49 | 1 | 150 kr |
19/12 16:10:36 | 2 | 150 kr |
21/12 14:16:19 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Petter Thoen
Petter Thoen, född 1943 i Norge, mÃ¥lare, grafiker och serieillustratör, bosatt och verksam i Sverige och USA.Läs mer om Petter Thoen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier petter thoen
-
6379 " digital måln..
Margareta Ternström (f. 1933), Sverige. "From Blac..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:05 -
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:47