![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 10526462
*
nr 1052 6462
Skulptur
Keramik, Björn, signerad, höjd: 27 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 augusti 2016
kl 18:58:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/8 12:15:22
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björn keramik konsthantverk skulptur
-
6078 Oljemålning
Juho Suni (1921-1992), Sverige. Signerad, kvinna m..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:36
-
7030 Skulptur
fiskarpojke på delfin, Bing & Grøndahl, (B&G) pors..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03
-
6370 Träskulpturer
2 st, ej signerade, modell äldre. Höjd: 22-24 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:52
*
Skulptur
nr 1052 6462
Skulptur
Keramik, Björn, signerad, höjd: 27 cm
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 augusti 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/8 12:15:22 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björn keramik konsthantverk skulptur
-
6078 Oljemålning
Juho Suni (1921-1992), Sverige. Signerad, kvinna m..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:36 -
7030 Skulptur
fiskarpojke på delfin, Bing & Grøndahl, (B&G) pors..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03 -
6370 Träskulpturer
2 st, ej signerade, modell äldre. Höjd: 22-24 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:52