KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15075120
nr 1507 5120
Georg Pauli
(1855-1935), Sverige
"Rättvik". Monogramsignerad. Akvarell, 17x25 cm, yttermått inklusive ram: 35x41 cm
Georg Pauli, svensk målare född 1855 i Jönköping, död 1935 i Stockholm.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 5 december 2022
kl 18:12:15
700 kr
800 kr
Georg Pauli
Läs mer om Georg Pauli