SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Skrin 5464438
nr 546 4438
Skrin
silver, Österrike-Ungern, tidigt 1900-tal, längd: 20, höjd: 6
Utrop:
700 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 13 oktober 2008
kl 16:32:29
700 kr
750 kr
1.100 kr
900 kr
1.000 kr
1.200 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver