KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15629180
nr 1562 9180
Sivert Rapp
(1922-1989), Sverige
Blandteknik, Verkstadsarbete i glänta. Signerad, daterad -43,37x42 cm, yttermått inklusive ram: 60x67 cm
Sivert Rapp, svensk skulptör och målare född 1922, död 1989.
Utrop:
500 kr
måndag 11 september 2023
kl 19:02:23