KONST / Oljemålningar / Oljemålning 10115001
*
nr 1011 5001
Erik Kylberg
(1882-1947), Sverige
Oljemålning, Erik Kylberg (1882-1947), Kustmotiv, osignerad, Intyg a tergo av Märta Kylberg, 46 x 54
Erik Kylberg, född 1882, död 1947, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 januari 2016
kl 19:59:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/12 14:59:13
1
100 kr
3/1 16:27:15
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik kylberg kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med kust olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43
*
Erik Kylberg
Erik Kylberg, född 1882, död 1947, svensk målare.
nr 1011 5001
Erik Kylberg
(1882-1947), Sverige
Oljemålning, Erik Kylberg (1882-1947), Kustmotiv, osignerad, Intyg a tergo av Märta Kylberg, 46 x 54
Erik Kylberg, född 1882, död 1947, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 januari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/12 14:59:13 | 1 | 100 kr |
3/1 16:27:15 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik kylberg kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med kust olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43