![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14954210
*
nr 1495 4210
Tore Palm
(f. 1933), Sverige
Segelbåtar. Signerad. Akvarell, 46x63 cm, yttermått inklusive ram: 53x70 cm
Tore Palm, svensk bildkonstnär född 1933.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 oktober 2022
kl 18:43:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/10 15:56:17
1
200 kr
5/10 13:32:30
2
250 kr
9/10 20:48:25
3
900 kr
10/10 17:25:39
2
350 kr
10/10 17:25:39
3
400 kr (Budbetjänt)
10/10 17:56:37
4
450 kr
10/10 17:56:37
3
500 kr (Budbetjänt)
10/10 17:56:55
4
600 kr
10/10 17:56:55
3
700 kr (Budbetjänt)
10/10 17:57:12
4
800 kr
10/10 17:57:12
3
900 kr (Budbetjänt)
10/10 18:30:31
4
1.000 kr
10/10 18:35:36
3
1.100 kr
10/10 18:36:02
3
1.200 kr
10/10 18:36:50
4
1.200 kr
10/10 18:36:50
3
1.200 kr (Budbetjänt)
10/10 18:38:29
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller marin marinmotiv segelbåt segelbåtar segelfartyg segelskuta segelskutor svensk konstnär svenska konstnärer sverige tore palm vattenfärg
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Aktuellt bud: 2.200 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:15
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:16
-
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:52
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:20
*
Tore Palm
Tore Palm, svensk bildkonstnär född 1933.
Läs om budbetjänten
nr 1495 4210
Tore Palm
(f. 1933), Sverige
Segelbåtar. Signerad. Akvarell, 46x63 cm, yttermått inklusive ram: 53x70 cm
Tore Palm, svensk bildkonstnär född 1933.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 oktober 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/10 15:56:17 | 1 | 200 kr |
5/10 13:32:30 | 2 | 250 kr |
9/10 20:48:25 | 3 | 900 kr |
10/10 17:25:39 | 2 | 350 kr |
10/10 17:25:39 | 3 | 400 kr (Budbetjänt) |
10/10 17:56:37 | 4 | 450 kr |
10/10 17:56:37 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
10/10 17:56:55 | 4 | 600 kr |
10/10 17:56:55 | 3 | 700 kr (Budbetjänt) |
10/10 17:57:12 | 4 | 800 kr |
10/10 17:57:12 | 3 | 900 kr (Budbetjänt) |
10/10 18:30:31 | 4 | 1.000 kr |
10/10 18:35:36 | 3 | 1.100 kr |
10/10 18:36:02 | 3 | 1.200 kr |
10/10 18:36:50 | 4 | 1.200 kr |
10/10 18:36:50 | 3 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
10/10 18:38:29 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller marin marinmotiv segelbåt segelbåtar segelfartyg segelskuta segelskutor svensk konstnär svenska konstnärer sverige tore palm vattenfärg
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Aktuellt bud: 2.200 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:15 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:16 -
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:52 -
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:20