KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Blyertsstudier 4242025
nr 424 2025
Märtha Bolin-Clason
(1902-1988), Sverige
Blyertsstudier, Märtha Bolin-Clason (1902-1988), 5 st, några daterade -24 resp -26. Ca 21x26
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 7 augusti 2006
Märtha Bolin-Clason
Läs mer om Märtha Bolin-Clason