KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15396510
nr 1539 6510
Gustav Arne
(f. 1925), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1962, komposition, 24x38, yttermått inklusive ram, 27x41 cm
Kondition: duk på pannå
Gustav Arne, född 1925 i Höganäs, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 8 maj 2023
kl 18:43:19
8/5 06:27:49
Gustav Arne
Läs mer om Gustav Arne