KONST / Litografier / Färglitografi 14413084
nr 1441 3084
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Signerad, numrerad pt, daterad 84. Färglitografi, bildmått: 40x52, yttermått inklusive ram: 61x74 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 10 januari 2022
kl 19:02:10
1.000 kr
1.200 kr
1.500 kr
1.500 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson