KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13162189
nr 1316 2189
Sten Eklund
(1942-2009), Sverige
Färgetsning, Signerad, daterad -81, numrerad 37/50. Handkolorerad etsning. Oramat löst blad. Motivet: 11x8 cm
Sten Eklund, svensk målare och grafiker född 1942 i Uppsala, död 2009 .
Utrop:
700 kr
Såld:
900 kr
måndag 30 mars 2020
kl 20:24:19
400 kr
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
700 kr
800 kr
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
Sten Eklund
Läs mer om Sten Eklund