KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 14719241
*
nr 1471 9241
Skulptur
Keramik, Åsa Gustavsson, Ållebergsryttare. Höjd: 20 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 maj 2022
kl 19:18:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/5 10:59:29
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur ållebergsryttare åsa gustavsson
-
6078 Oljemålning
Juho Suni (1921-1992), Sverige. Signerad, kvinna m..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:36
-
7099 Skulptur
Dorothy Clough (f. 1930), England. "Linda", Upsala..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:27
-
7030 Skulptur
fiskarpojke på delfin, Bing & Grøndahl, (B&G) pors..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03
-
7070 Skulptur
Patinerad metall. Höjd: 45 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:39
-
6370 Träskulpturer
2 st, ej signerade, modell äldre. Höjd: 22-24 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:52
*
Skulptur
nr 1471 9241
Skulptur
Keramik, Åsa Gustavsson, Ållebergsryttare. Höjd: 20 cm
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/5 10:59:29 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur ållebergsryttare åsa gustavsson
-
6078 Oljemålning
Juho Suni (1921-1992), Sverige. Signerad, kvinna m..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:36 -
7099 Skulptur
Dorothy Clough (f. 1930), England. "Linda", Upsala..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:27 -
7030 Skulptur
fiskarpojke på delfin, Bing & Grøndahl, (B&G) pors..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03
-
7070 Skulptur
Patinerad metall. Höjd: 45 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:39 -
6370 Träskulpturer
2 st, ej signerade, modell äldre. Höjd: 22-24 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:52