KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14378054
nr 1437 8054
Gunnar Mossberg
(1903-1983), Sverige
Oljemålning, Austers läge, Fårö, Signerad. Olja på pannå, 20x4+ 9, yttermått inklusive ram: 33x63 cm
Gunnar Mossberg, född 1903 i Stockholm, död 1983, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 13 december 2021
kl 18:34:29
Gunnar Mossberg
Läs mer om Gunnar Mossberg