![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15175127
*
nr 1517 5127
Spegel
Vikbar. Höjd: 60 cm. Bredd: 40 + 19x2 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 januari 2023
kl 20:06:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/1 16:06:23
1
400 kr
23/1 18:36:48
2
350 kr
23/1 18:36:48
1
400 kr (Budbetjänt)
23/1 19:58:15
3
Vinnande bud
23/1 20:01:40
4
500 kr
23/1 20:01:40
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar vikbar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1517 5127
Spegel
Vikbar. Höjd: 60 cm. Bredd: 40 + 19x2 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 januari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/1 16:06:23 | 1 | 400 kr |
23/1 18:36:48 | 2 | 350 kr |
23/1 18:36:48 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
23/1 19:58:15 | 3 | Vinnande bud |
23/1 20:01:40 | 4 | 500 kr |
23/1 20:01:40 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar vikbar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:23