KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12691060
nr 1269 1060
Nils Rundgren Björnjägaren
(1890-1971), Sverige
Blandteknik, Signerad, daterad 1966,27x30 cm
Nils Rundgren, Björnjägaren, född 1890, död 1971, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
måndag 19 augusti 2019
kl 18:30:46
500 kr
600 kr
800 kr
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
Nils Rundgren Björnjägaren
Läs mer om Nils Rundgren Björnjägaren