KONST / Litografier / Färglitografi 13546602
nr 1354 6602
Nils Ameck
(1898-1956), Sverige
Färglitografi, Signerad, Stockholmsmotiv, 45x36cm
Nils Ameck, svensk tecknare född på Smögen 1898, död i Stockholm 1956.
Utrop:
500 kr
måndag 19 oktober 2020
kl 19:17:14
Nils Ameck
Läs mer om Nils Ameck