![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 13925234
*
nr 1392 5234
Ewert Karlsson EWK
(1918-2004), Sverige
Färglitografi, "Statsministrar". Signerad, numrerad 95/300, daterad 1989. Motivet: 49x51, yttermått inklusive ram: 62x66 cm
Ewert Karlsson, EWK, född 1918, död 2004, svensk konstnär och karikatyrtecknare.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 april 2021
kl 19:28:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/4 08:01:26
1
500 kr
22/4 16:32:55
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ewert Karlsson EWK
Ewert Karlsson, EWK, född 1918, död 2004, svensk konstnär och karikatyrtecknare.
Läs mer om Ewert Karlsson EWK
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ewert karlsson ewk färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:12
*
Ewert Karlsson EWK
Ewert Karlsson, EWK, född 1918, död 2004, svensk konstnär och karikatyrtecknare.
Läs mer om Ewert Karlsson EWK
nr 1392 5234
Ewert Karlsson EWK
(1918-2004), Sverige
Färglitografi, "Statsministrar". Signerad, numrerad 95/300, daterad 1989. Motivet: 49x51, yttermått inklusive ram: 62x66 cm
Ewert Karlsson, EWK, född 1918, död 2004, svensk konstnär och karikatyrtecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 april 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/4 08:01:26 | 1 | 500 kr |
22/4 16:32:55 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ewert Karlsson EWK
Ewert Karlsson, EWK, född 1918, död 2004, svensk konstnär och karikatyrtecknare.Läs mer om Ewert Karlsson EWK
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ewert karlsson ewk färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:12