KONST / Litografier / Färglitografi 15792014
nr 1579 2014
Lennart Jirlow
(1936-2020), Sverige
"Nybron - Djurgården". Signerad, numrerad 313/325. Färglitografi, bildmått: 53x63 cm, yttermått inklusive ram: 74x82 cm
Lennart Jirlow, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1936, död 2020.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.600 kr
måndag 20 november 2023
kl 19:58:24
20/11 19:46:09
20 nov
Lennart Jirlow
Läs mer om Lennart Jirlow