KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknink 8772624
*
nr 877 2624
Evert Duhán
(1906-1982), Sverige
Blandteknink, Evert Duhán, signerad. 1956, Åsna, motivet: 39x48
Evert Duhán, ursprungligen Eriksson, svensk bildkonstnär född 1906, död 1982.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 februari 2014
kl 19:42:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 14:22:27
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Evert Duhán
Evert Duhán, ursprungligen Eriksson, svensk bildkonstnär född 1906, död 1982.
Läs mer om Evert Duhán
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknink djur djurmotiv evert duhán svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg åsna åsnor
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:16
-
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:52
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:20
*
Evert Duhán
Evert Duhán, ursprungligen Eriksson, svensk bildkonstnär född 1906, död 1982.
Läs mer om Evert Duhán
nr 877 2624
Evert Duhán
(1906-1982), Sverige
Blandteknink, Evert Duhán, signerad. 1956, Åsna, motivet: 39x48
Evert Duhán, ursprungligen Eriksson, svensk bildkonstnär född 1906, död 1982.
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 februari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/2 14:22:27 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Evert Duhán
Evert Duhán, ursprungligen Eriksson, svensk bildkonstnär född 1906, död 1982.Läs mer om Evert Duhán
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknink djur djurmotiv evert duhán svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg åsna åsnor
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:16 -
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:52 -
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:20