KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14556123
nr 1455 6123
Leopold Fare
(1926-1996), Sverige
Oljemålning, Signerad, Hav och klippa. Olja på duk, 78x96, yttermått inklusive ram: 81x100 cm
Leopold Fare, född 1926 i Stockholm, död 1996, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 21 mars 2022
kl 18:41:11
1.200 kr
1.500 kr
Leopold Fare
Läs mer om Leopold Fare