![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12223368
*
nr 1222 3368
Spegel
1800-tal, förgylld, 80x86
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 december 2018
kl 20:17:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/12 11:09:19
1
350 kr
10/12 20:08:02
2
400 kr
10/12 20:11:30
1
450 kr
10/12 20:12:22
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:23
*
Spegel
nr 1222 3368
Spegel
1800-tal, förgylld, 80x86
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 december 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/12 11:09:19 | 1 | 350 kr |
10/12 20:08:02 | 2 | 400 kr |
10/12 20:11:30 | 1 | 450 kr |
10/12 20:12:22 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:23