KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13846260
nr 1384 6260
Lars Matson
(1933-1994), Sverige
Oljemålning, "morgon vid stallet". Signerad, daterad 88. Olja på pannå, 45x53cm, yttermått inklusive ram: 57x66cm
Lars Matson, svensk bildkonstnär född 1933, död 1994.
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
måndag 15 mars 2021
kl 18:30:15
500 kr
600 kr