KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14554064
*
nr 1455 4064
Bodo von Campenhausen
(1898-1988), Sverige
"Malmö från Sjölundavägen". Signerad, daterad 1946. Akvarell, 48x69 cm, yttermått inklusive ram: 63x84 cm
Bodo von Campenhausen, svensk målare, tecknare och konstpedagog född 1898 i Wesselshof, Livland, död 1988.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 mars 2022
kl 20:43:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/3 22:46:12
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Bodo von Campenhausen
Bodo von Campenhausen, svensk målare, tecknare och konstpedagog född 1898 i Wesselshof, Livland, död 1988.
Läs mer om Bodo von Campenhausen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bodo von campenhausen svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:44
-
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:08
-
6430 Akvareller
4 st, Alfred Nilsson, Stockholmsmotiv. Signerade, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:25
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:30
-
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:54
*
Bodo von Campenhausen
Bodo von Campenhausen, svensk målare, tecknare och konstpedagog född 1898 i Wesselshof, Livland, död 1988.
Läs mer om Bodo von Campenhausen
nr 1455 4064
Bodo von Campenhausen
(1898-1988), Sverige
"Malmö från Sjölundavägen". Signerad, daterad 1946. Akvarell, 48x69 cm, yttermått inklusive ram: 63x84 cm
Bodo von Campenhausen, svensk målare, tecknare och konstpedagog född 1898 i Wesselshof, Livland, död 1988.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 mars 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/3 22:46:12 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Bodo von Campenhausen
Bodo von Campenhausen, svensk mÃ¥lare, tecknare och konstpedagog född 1898 i Wesselshof, Livland, död 1988.Läs mer om Bodo von Campenhausen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bodo von campenhausen svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:44 -
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:08 -
6430 Akvareller
4 st, Alfred Nilsson, Stockholmsmotiv. Signerade, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:25 -
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:30 -
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:54