![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5864593
*
nr 586 4593
Spegel
Rektangulär
Utrop:
100 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 juni 2009
kl 17:10:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/5 20:08:13
1
250 kr
29/5 21:13:32
2
300 kr
30/5 19:49:03
3
400 kr
31/5 13:10:22
4
450 kr
1/6 16:35:53
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:49
-
6367 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:48
-
6251 Spegel
rektangulär, förgylld, 83x70 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:59
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:35
*
Spegel
nr 586 4593
Spegel
Rektangulär
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 juni 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/5 20:08:13 | 1 | 250 kr |
29/5 21:13:32 | 2 | 300 kr |
30/5 19:49:03 | 3 | 400 kr |
31/5 13:10:22 | 4 | 450 kr |
1/6 16:35:53 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:49 -
6367 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:48 -
6251 Spegel
rektangulär, förgylld, 83x70 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:59
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:35