KONST / Litografier / Färglitografi 13924407
nr 1392 4407
Axel Bengtsson
(1905-1976), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 157/260,1975. Motivet: 35x45cmn, yttermått inklusive ram: 53x64cm
Axel Bengtsson, svensk bildkonstnär född 1905, död 1976.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 26 april 2021
kl 20:59:38
21/4 12:37:13
100 kr
26/4 20:51:31
Axel Bengtsson
Läs mer om Axel Bengtsson