KONST / Litografier / Färglitografi 5555663
nr 555 5663
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi , signerad Lars Norrman, 61/200, Figur med båt, 35x46
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
måndag 1 december 2008
kl 18:07:59
1/12 14:32:08
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman