ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8737519
*
nr 873 7519
Spegel
Teak, 60-tal, G& T, Hovmantorp, höjd: 60
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 februari 2014
kl 20:29:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/1 14:00:31
1
300 kr
1/2 18:16:26
2
500 kr
2/2 11:12:06
3
450 kr
2/2 11:13:46
3
600 kr
2/2 17:11:51
4
800 kr
3/2 20:24:18
5
800 kr
3/2 20:24:49
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: g& t hovmantorp spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:49
-
6367 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:48
-
6251 Spegel
rektangulär, förgylld, 83x70 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:59
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:35
*
Spegel
nr 873 7519
Spegel
Teak, 60-tal, G& T, Hovmantorp, höjd: 60
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 februari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/1 14:00:31 | 1 | 300 kr |
1/2 18:16:26 | 2 | 500 kr |
2/2 11:12:06 | 3 | 450 kr |
2/2 11:13:46 | 3 | 600 kr |
2/2 17:11:51 | 4 | 800 kr |
3/2 20:24:18 | 5 | 800 kr |
3/2 20:24:49 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: g& t hovmantorp spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:49 -
6367 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:48 -
6251 Spegel
rektangulär, förgylld, 83x70 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:59
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:35