KONST / Litografier / Färglitografi 15033082
nr 1503 3082
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, 5 st, Signerad, numrerad 300 upplaga, yttermått inklusive ram: 45x59 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 21 november 2022
kl 18:11:31
17/11 20:29:43
600 kr
21/11 18:06:32
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman