KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12156131
*
nr 1215 6131
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Blandteknik, Kvinna, 11x16
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 november 2018
kl 18:34:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/10 09:24:52
1
350 kr
5/11 18:09:09
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik kvinna lars norrman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6425 Gouache
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, Tahit..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:00
-
6450 Oljemålning
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. "Nya Guinea". S..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:46
*
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
nr 1215 6131
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Blandteknik, Kvinna, 11x16
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 november 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/10 09:24:52 | 1 | 350 kr |
5/11 18:09:09 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik kvinna lars norrman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6425 Gouache
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, Tahit..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:00 -
6450 Oljemålning
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. "Nya Guinea". S..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:46