GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Servisdelar 6115398
*
nr 611 5398
Servisdelar
17 del. Mullbär, Gefle
Kondition: nagg
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 november 2009
kl 19:54:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/11 18:27:55
1
100 kr
22/11 17:18:46
2
150 kr
23/11 18:28:38
3
200 kr
23/11 19:48:13
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservis mattallrikar mullbär servisdelar svensk keramik svenska keramiker
-
6139 Matservisdelar
36 delar, Jacobian, Staffordshire. Diameter: 20-25,5
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:10
-
6046 Matservisdelar
53 delar, 10 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 11+..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:19
*
Servisdelar
Kondition: nagg
nr 611 5398
Servisdelar
17 del. Mullbär, Gefle
Kondition: nagg
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 november 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/11 18:27:55 | 1 | 100 kr |
22/11 17:18:46 | 2 | 150 kr |
23/11 18:28:38 | 3 | 200 kr |
23/11 19:48:13 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservis mattallrikar mullbär servisdelar svensk keramik svenska keramiker
-
6139 Matservisdelar
36 delar, Jacobian, Staffordshire. Diameter: 20-25,5
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:10 -
6046 Matservisdelar
53 delar, 10 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 11+..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:19