KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11003342
*
nr 1100 3342
Nils Carlstedt
(1898-1980), Sverige
Akvarell, Nils Carlstedt (1898-1980), 1907, motiv från Söder, motivet: 29x21
Nils Carlstedt, född 1898 i Stockholm, död 1980,
svensk målare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 april 2017
kl 19:41:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/3 12:23:27
1
Vinnande bud
3/4 18:39:49
1
justering av budtak
3/4 19:30:41
2
150 kr
3/4 19:30:41
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Nils Carlstedt
Nils Carlstedt, född 1898 i Stockholm, död 1980,
svensk målare.
Läs mer om Nils Carlstedt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller nils carlstedt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige söder vattenfärg
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:25
-
6403 Blandteknik
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:36
-
6303 Blandteknik
Hans Björn. Signerad, daterad -84, komposition. Bl..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:59
-
5267 Blandteknik
Lars-Olof Gynning (1920-2003), Sverige. Katt. Blan..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:30
-
5268 Blandteknik
Lars-Olof Gynning (1920-2003), Sverige. Signerad m..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:32
-
6380 Blandteknik
Peter Tillberg (1946-2016), Sverige. "Pärlan". Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:54
*
Nils Carlstedt
Nils Carlstedt, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Nils Carlstedt
nr 1100 3342
Nils Carlstedt
(1898-1980), Sverige
Akvarell, Nils Carlstedt (1898-1980), 1907, motiv från Söder, motivet: 29x21
Nils Carlstedt, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 april 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/3 12:23:27 | 1 | Vinnande bud |
3/4 18:39:49 | 1 | justering av budtak |
3/4 19:30:41 | 2 | 150 kr |
3/4 19:30:41 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Nils Carlstedt
Nils Carlstedt, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Nils Carlstedt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller nils carlstedt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige söder vattenfärg
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:25 -
6403 Blandteknik
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:36 -
6303 Blandteknik
Hans Björn. Signerad, daterad -84, komposition. Bl..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:59
-
5267 Blandteknik
Lars-Olof Gynning (1920-2003), Sverige. Katt. Blan..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:30 -
5268 Blandteknik
Lars-Olof Gynning (1920-2003), Sverige. Signerad m..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:32 -
6380 Blandteknik
Peter Tillberg (1946-2016), Sverige. "Pärlan". Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:54