![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 8816455
*
nr 881 6455
Corneille
(1922-2010), Belgien
Färglitografi , Corneille (1922-2010), Katt, 71/200, motivet: 33 x 30
Corneile van Beverloo, Corneille, född 1922 i Liége, död 2010, belgisk målare, grafiker, keramiker och skulptör.
Följerätt
Utrop:
2.600 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 mars 2014
kl 19:41:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/3 19:36:03
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Corneille
Corneile van Beverloo, Corneille, född 1922 i Liége, död 2010, belgisk målare, grafiker, keramiker och skulptör.
Läs mer om Corneille
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: belgien belgisk belgiska belgiskt corneille djur djurmotiv färglitografi grafik katt litografi litografier litografiskt blad
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12
*
Corneille
Corneile van Beverloo, Corneille, född 1922 i Liége, död 2010, belgisk målare, grafiker, keramiker och skulptör.
Läs mer om Corneille
nr 881 6455
Corneille
(1922-2010), Belgien
Färglitografi , Corneille (1922-2010), Katt, 71/200, motivet: 33 x 30
Corneile van Beverloo, Corneille, född 1922 i Liége, död 2010, belgisk målare, grafiker, keramiker och skulptör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.600 kr |
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 mars 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/3 19:36:03 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Corneille
Corneile van Beverloo, Corneille, född 1922 i Liége, död 2010, belgisk mÃ¥lare, grafiker, keramiker och skulptör.Läs mer om Corneille
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: belgien belgisk belgiska belgiskt corneille djur djurmotiv färglitografi grafik katt litografi litografier litografiskt blad
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12