KONST / Litografier / Färglitografi 11709064
*
nr 1170 9064
Richard Lindner
(1901-1978), USA
Färglitografi, Signerad och numrerad 14/250, bladets mått: 71x55 cm
Richard Lindner, amerikansk bildkonstnär född 1901 Hamburg, Tyskland, död 1978 i New York.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 mars 2018
kl 20:15:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/3 20:14:02
1
Vinnande bud
- Tema
19 mar
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Richard Lindner
Richard Lindner, amerikansk bildkonstnär född 1901 Hamburg, Tyskland, död 1978 i New York.
Läs mer om Richard Lindner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad richard lindner usa
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:43
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:03
-
7020 Färglitografi
Axel Olsson. Signerad, numrerad 190/350. Färglitog..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:18
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:40
-
6443 Färglitografi
Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:46
-
7066 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:52
*
Richard Lindner
Richard Lindner, amerikansk bildkonstnär född 1901 Hamburg, Tyskland, död 1978 i New York.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Richard Lindner
nr 1170 9064
Richard Lindner
(1901-1978), USA
Färglitografi, Signerad och numrerad 14/250, bladets mått: 71x55 cm
Richard Lindner, amerikansk bildkonstnär född 1901 Hamburg, Tyskland, död 1978 i New York.
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 mars 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/3 20:14:02 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
19 mar
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Richard Lindner
Richard Lindner, amerikansk bildkonstnär född 1901 Hamburg, Tyskland, död 1978 i New York.Läs mer om Richard Lindner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad richard lindner usa
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:43 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:03 -
7020 Färglitografi
Axel Olsson. Signerad, numrerad 190/350. Färglitog..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:18
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:40 -
6443 Färglitografi
Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:46 -
7066 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:52