GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Ljusstake 8203285
*
nr 820 3285
Ljusstake
Gefle, gran, , höjd: 28
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 april 2013
kl 19:29:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/4 07:20:33
1
1.000 kr
15/4 19:18:47
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle gran keramik ljusstake svensk keramik svenska keramiker
-
6328 Ljusstakar
Ett par, Bersbo, Oscars + Oscarsgruvan 1987, malm...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:22
-
6026 Ljusstake
silver, otydliga stämplar. Höjd: 26 cm. Vikt: 220g
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:21
*
Ljusstake
nr 820 3285
Ljusstake
Gefle, gran, , höjd: 28
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 april 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/4 07:20:33 | 1 | 1.000 kr |
15/4 19:18:47 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle gran keramik ljusstake svensk keramik svenska keramiker
-
6328 Ljusstakar
Ett par, Bersbo, Oscars + Oscarsgruvan 1987, malm...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:22 -
6026 Ljusstake
silver, otydliga stämplar. Höjd: 26 cm. Vikt: 220g
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:21