KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15243324
nr 1524 3324
Knut Gruva
(1902-1981), Sverige
Oljemålning, "Kartongväggen". Signerad, daterad -56. Olja på duk, 56x25 cm, yttermått inklusive ram: 61x30 cm
Knut Gruva, svensk målare född i Stockholm 1902, död 1981.
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
måndag 27 februari 2023
kl 20:56:35
500 kr
600 kr