![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11424511
*
nr 1142 4511
Spegel
Teak, Intarsia, 69x39
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 november 2017
kl 21:03:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/11 16:37:48
1
100 kr
6/11 13:04:21
2
150 kr
6/11 15:36:41
1
200 kr
6/11 20:47:03
2
400 kr
6/11 20:48:47
1
300 kr
6/11 20:48:47
2
350 kr (Budbetjänt)
6/11 20:50:19
1
400 kr
6/11 20:50:19
2
400 kr (Budbetjänt)
6/11 20:53:51
1
450 kr
6/11 20:58:02
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: intarsia spegel speglar teak teakmöbler trä träinläggningar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1142 4511
Spegel
Teak, Intarsia, 69x39
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 november 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/11 16:37:48 | 1 | 100 kr |
6/11 13:04:21 | 2 | 150 kr |
6/11 15:36:41 | 1 | 200 kr |
6/11 20:47:03 | 2 | 400 kr |
6/11 20:48:47 | 1 | 300 kr |
6/11 20:48:47 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
6/11 20:50:19 | 1 | 400 kr |
6/11 20:50:19 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
6/11 20:53:51 | 1 | 450 kr |
6/11 20:58:02 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: intarsia spegel speglar teak teakmöbler trä träinläggningar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23