KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15406171
nr 1540 6171
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Fågel. Signerad a tergo 1999, Olja på duk, 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 53x61 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 15 maj 2023
kl 18:17:00
10/5 20:01:04