KONST / Litografier / Färglitografi 11543607
nr 1154 3607
Hans Viksten
(1926-1987), Sverige
Färglitografi, "Solmannen", 1983, signerad och numrerad 32/55, motivet: 53x42
Hans Viksten, svensk målare född 1926, död 1987.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
700 kr
måndag 8 januari 2018
kl 20:13:31
8/1 09:36:00
8/1 15:57:20