KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Oljetryck 4343455
*
nr 434 3455
Oljetryck
Maria & Jesus, 60x55
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 oktober 2006
kl 16:32:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/10 19:22:39
1
300 kr
17/10 12:43:12
2
350 kr
19/10 23:20:09
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konst maria & jesus oljetryck
-
6207 Grafiska blad
3 st, ej signerad, Collection Marina, Picasso, 198..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:10
-
6206 Grafiska blad
6 st, Offset, Holländska konstnärer, 1971, Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:06
-
6363 Pubtavla
Newmarket Tavern, bemålat trä. Höjd: 90 cm, bredd:..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:41
*
Oljetryck
nr 434 3455
Oljetryck
Maria & Jesus, 60x55
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 oktober 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/10 19:22:39 | 1 | 300 kr |
17/10 12:43:12 | 2 | 350 kr |
19/10 23:20:09 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konst maria & jesus oljetryck
-
6207 Grafiska blad
3 st, ej signerad, Collection Marina, Picasso, 198..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:10 -
6206 Grafiska blad
6 st, Offset, Holländska konstnärer, 1971, Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:06 -
6363 Pubtavla
Newmarket Tavern, bemålat trä. Höjd: 90 cm, bredd:..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:41