![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12746170
*
nr 1274 6170
Katarina Fontaine
(1897-1970), Sverige
Oljemålning, Skärgårdsmotiv, signerad. Olja på duk, 43x63 cm
Katarina Fontaine, svensk bildkonstnär född 1897 i Bollnäs, död 1970 .
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 september 2019
kl 20:27:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/9 19:40:44
1
Vinnande bud
9/9 11:12:53
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Katarina Fontaine
Katarina Fontaine, svensk bildkonstnär född 1897 i Bollnäs, död 1970 .
Läs mer om Katarina Fontaine
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: katarina fontaine olja olja på duk oljemålning oljemålningar skärgård skärgården skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43
*
Katarina Fontaine
Katarina Fontaine, svensk bildkonstnär född 1897 i Bollnäs, död 1970 .
Läs mer om Katarina Fontaine
nr 1274 6170
Katarina Fontaine
(1897-1970), Sverige
Oljemålning, Skärgårdsmotiv, signerad. Olja på duk, 43x63 cm
Katarina Fontaine, svensk bildkonstnär född 1897 i Bollnäs, död 1970 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 september 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/9 19:40:44 | 1 | Vinnande bud |
9/9 11:12:53 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Katarina Fontaine
Katarina Fontaine, svensk bildkonstnär född 1897 i Bollnäs, död 1970 .Läs mer om Katarina Fontaine
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: katarina fontaine olja olja på duk oljemålning oljemålningar skärgård skärgården skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43