ÖVRIGT / Diverse / Ram 3295042
*
nr 329 5042
Ram
förgylld, 51x37 innermått
Utrop:
100 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 september 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/9 14:47:36
1
150 kr
26/9 11:34:53
2
550 kr
26/9 11:46:10
1
250 kr
26/9 11:46:57
1
300 kr
26/9 11:47:42
1
400 kr
26/9 11:48:26
1
500 kr
26/9 11:49:00
1
600 kr
27/9 11:00:28
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram
-
6413 Assietter
11 st, "Allegro", Gustavsberg. Diameter: ca 20 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:52
-
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:07
-
6053 Fat
4 st, Kina, Blåvitt kompaniporslin, Diameter: 8-16 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:55
-
7019 Fat
Arabia, Valencia, Ulla Procupé, diameter: 26 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:36
-
7038 Fat
Garbriel, glaserat stengods i blått, diameter, 31 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:10
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:49
*
Ram
nr 329 5042
Ram
förgylld, 51x37 innermått
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 september 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/9 14:47:36 | 1 | 150 kr |
26/9 11:34:53 | 2 | 550 kr |
26/9 11:46:10 | 1 | 250 kr |
26/9 11:46:57 | 1 | 300 kr |
26/9 11:47:42 | 1 | 400 kr |
26/9 11:48:26 | 1 | 500 kr |
26/9 11:49:00 | 1 | 600 kr |
27/9 11:00:28 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram
-
6413 Assietter
11 st, "Allegro", Gustavsberg. Diameter: ca 20 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:52 -
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:07 -
6053 Fat
4 st, Kina, Blåvitt kompaniporslin, Diameter: 8-16 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:55
-
7019 Fat
Arabia, Valencia, Ulla Procupé, diameter: 26 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:36 -
7038 Fat
Garbriel, glaserat stengods i blått, diameter, 31 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:10 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:49