KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 15475053
nr 1547 5053
Jan Afzelius
(1929-2000), Sverige
Träsnitt, "Vita Berget". Signerad, numrerad 99/100 cm, yttermått inklusive ram: 46x34 cm
Jan Afzelius, född 1929 i Stockholm, död 2000, svensk målare och tecknare.
måndag 12 juni 2023
kl 18:03:36
Jan Afzelius
Läs mer om Jan Afzelius