KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11334439
*
nr 1133 4439
Veikko Aaltona
(1910-1990), Finland
Akvarell, Veikko Aaltona (1910-1990), 1967,55x36
Veikko Aaltona, född 1910, död 1990, finländsk målare, delvis verksam i Sverige.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 oktober 2017
kl 20:04:13
- Konstnär/Designer
Veikko Aaltona
Veikko Aaltona, född 1910, död 1990, finländsk målare, delvis verksam i Sverige.
Läs mer om Veikko Aaltona
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa europeisk finland norden nordeuropa nordisk vattenfärg veikko aaltona
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:52
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:26
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:57
-
7048 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:49
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:22
-
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:22
*
Veikko Aaltona
Veikko Aaltona, född 1910, död 1990, finländsk målare, delvis verksam i Sverige.
Läs mer om Veikko Aaltona
nr 1133 4439
Veikko Aaltona
(1910-1990), Finland
Akvarell, Veikko Aaltona (1910-1990), 1967,55x36
Veikko Aaltona, född 1910, död 1990, finländsk målare, delvis verksam i Sverige.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 oktober 2017 |
- Konstnär/Designer
Veikko Aaltona
Veikko Aaltona, född 1910, död 1990, finländsk mÃ¥lare, delvis verksam i Sverige.Läs mer om Veikko Aaltona
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa europeisk finland norden nordeuropa nordisk vattenfärg veikko aaltona
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:52 -
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:26 -
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:57
-
7048 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:49 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:22 -
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:22



