Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11334439



*

nr 1133 4439


Veikko Aaltona

(1910-1990), Finland


Akvarell, Veikko Aaltona (1910-1990), 1967,55x36


Veikko Aaltona, född 1910, död 1990, finländsk målare, delvis verksam i Sverige.

Följerätt

Ja

Utrop:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 2 oktober 2017
kl 20:04:13



  • Konstnär/Designer

Veikko Aaltona

Veikko Aaltona, född 1910, död 1990, finländsk målare, delvis verksam i Sverige.

Läs mer om Veikko Aaltona
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa europeisk finland norden nordeuropa nordisk vattenfärg veikko aaltona
  • 6678 Akvarell
    Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 18:52
  • 6382 Akvarell
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 20:26
  • 6303 Akvarell
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 18:57
  • 7048 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 18:49
  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 20:22
  • 6578 Akvarell
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 20:22




Ladda ner broschyr