KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15664231
*
nr 1566 4231
Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, daterad -86, Nybroviken, 30x23 cm, yttermått inklusive ram: 33x26 cm
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 september 2023
kl 18:31:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/9 22:18:21
1
100 kr
25/9 10:17:47
2
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller nybrokajen nybroviken stockholm stockholmiana stockholmsmotiv vattenfärg östermalm
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:32
-
6399 Akvarell
Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:10
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:57
-
6529 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:13
-
6570 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, yttermåt..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:43
-
6382 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Themsen med Towe..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:04
*
Akvarell
nr 1566 4231
Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, daterad -86, Nybroviken, 30x23 cm, yttermått inklusive ram: 33x26 cm
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 september 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/9 22:18:21 | 1 | 100 kr |
| 25/9 10:17:47 | 2 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller nybrokajen nybroviken stockholm stockholmiana stockholmsmotiv vattenfärg östermalm
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:32 -
6399 Akvarell
Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:10 -
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:57
-
6529 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:13 -
6570 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, yttermåt..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:43 -
6382 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Themsen med Towe..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:04



