Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 11167158



*

nr 1116 7158


WATERCOLOUR

signed, Skeppsholmen, 1994, subject: 36x54,


signerad, Skeppsholmen, 1994, motivet: 36x54


Droit De Suite

Yes

Estimate:

1000

Sold:

SEK 700

Auction date:

Monday June 19 2017
at 18:31:45


  • Bid history
Time Bidder Bid
24/5 21:23:34 1      100 kr
31/5 11:25:41 2      300 kr
4/6 19:25:15 3      250 kr
4/6 19:25:15 2      300 kr (Robot)
4/6 19:25:30 3      350 kr
11/6 11:44:33 4      600 kr
19/6 10:35:33 5      Vinnande bud
19/6 10:37:58 5      justering av budtak


Läs om budbetjänten

  • Thema-auction
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller skeppsholmen stockholm stockholmiana stockholmsmotiv vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr