Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 12771500



*

nr 1277 1500


Ronald de Wolfe

(f. 1920), Storbritannien


Ronald de Wolfe (b. 1920), Great Britain, sunset, signed. 26x36,


WATERCOLOUR, Ronald de Wolfe (f. 1920), Storbritannien, Solnedgång, signerad. 26x36 cm


Ronald de Wolfe, born in London 1920, painter, draughtsman and sculptor.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

800

Sold:

SEK 1400

Auction date:

Monday September 30 2019
at 18:22:18


  • Bid history
Time Bidder Bid
27/9 20:10:53 1      500 kr
30/9 15:58:13 2      400 kr
30/9 15:58:14 1      450 kr (Robot)
30/9 15:59:01 2      500 kr
30/9 15:59:01 1      500 kr (Robot)
30/9 16:33:00 3      800 kr
30/9 16:49:44 1      900 kr
30/9 16:51:41 1      1.200 kr
30/9 16:54:33 3      1.100 kr
30/9 16:54:33 1      1.200 kr (Robot)
30/9 16:55:00 3      1.300 kr
30/9 17:08:43 1      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Artist/Designer

Ronald de Wolfe

Ronald de Wolfe, born in London 1920, painter, draughtsman and sculptor.

Read more about Ronald de Wolfe
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller ronald de wolfe solnedgång storbritannien vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr