KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8008027
nr 800 8027
Regina Kylberg
(1843-1913), Sverige
Akvarell, Regina Kylberg (1843-1913), skördetid, signerad, motivets mått: 3047
Regina Bobeck Kylberg, svensk målare född i Tun 1843, död 1913.
måndag 7 januari 2013
kl 18:35:18
Regina Kylberg
Läs mer om Regina Kylberg